Все новости

Павлодардағы қазақ тілі олимпиадасының жарқын жұлдыздары (екі тілде)

Халықаралық «Білім-инновация» қоғамдық қорының бастамасы бойынша облыс білім беру басқармасының жұмыс жоспарына сәйкес, Павлодар облысы тілдерді дамыту басқармасының қолдауымен «Ертіс дарыны» өңірлік қосымша білім беру оқу-әдістемелік орталығы 2018 жылғы 8 ақпанында дарынды ер балаларға арналған облыстық «Білім-инновация» лицей-интернатында  7-11 сынып оқушылары арасында қазақ тілінен «Жарқын болашақ» Х республикалық олимпиадасының облыстық кезеңін өткізді.  

Олимпиада 5 бағыт бойынша жүргізілді: қазақ тілі мен әдебиеті, мәнерлеп оқу, вокал, ғылыми жоба, жазбаша шығармашылық жұмыс. Іс-шараға облыстың 176 оқушысы қатысты, оның ішінде 55 – өзге ұлт өкілдері,  68 – ауылдық мектептен, 84 – мамандандырылған мектептерден.

Павлодар облысының тілдерді дамыту басқармасы жеңімпаздар мен жүлдегерлерге арнайы сыйлықтар тағайындады.

Ұйымдастыру комитет мемлекеттік тілдің дамуына үлес қосқан келесі ғалымдар, мұғалімдер, қоғам қайраткерлеріне «Тіл жанашыры» кубоктарын табыстады: тілдерді дамыту басқарма басшысының орынбасары Кокина Гүлсара Зейноллақызына, «Сарыарқа самалы» газетінің бас редакторы Жайықбаев Нұрбол Қанатбекұлына, дарынды ер балаларға арналған «Білім-инновация» лицей-интернатының директоры Рамазан Баярға.

Олимпиада қорытындысында І орын – 11, ІІ орын – 23, ІІІ орын – 32.

       

«Тілші-әдебиетшілер» бағыты бойынша І дәрежелі дипломмен дарынды балаларға арналған №3 гимназиясының 10 сынып оқушысы Трофименко Александр, Ақсу қ. мамандандырылған гимназиясының 11 сынып оқушысы Хуатбекқызы Айша; ІІ дәрежелі дипломмен дарынды қыз балаларға арналған «Білім-

инновация» лицей-интернатының 9 сынып оқушысы Разиева Сурайё, дарынды балаларға арналған №8 лицей-мектебінің 11 сынып оқушысы Чжен Татьяна, облыстық көп салалы дарынды балаларға арналған лицей-интернатының 9 сынып оқушысы Камали Ақерке, «Жас дарын» мамандандырылған мектебінің 11 сынып оқушысы Бауыржан Ақерке, Май ауданы Жалтыр орта мектебінің 11 сынып оқушысы Сахимзадинова Айсана; ІІІ дәрежелі дипломмен Павлодар ауданы, Мичурин орта мектебінің 9 сынып оқушысы Матвеева Светлана, дарынды қыз балаларға арналған «Білім-инновация» лицей-интернатының 11 сынып оқушысы Разиева Зухра, Екібастұз қ. дарынды балаларға арналған №1 лицей-мектебінің 10 сынып оқушысы Гончаренко Ирина, Ы.Алтынсарин атындағы дарынды балаларға арналған облыстық қазақ гимназия-интернатының 11 сынып оқушысы Бәкібай Толғанай, Шарбақты ауданы Есілбай орта мектебінің 7 сынып оқушысы Қайкен Бибігүл, облыстық мамандандырылған әскери мектеп-интернатының 11 сынып оқушысы Талапбек Жақсылық марапатталды.

 

 «Сөз шеберлері» бағытында І дәрежелі дипломға Екібастұз қ. №26 гимназия-мектебінің 9 сынып оқушысы Ғұмар Әлішер, дарынды қыз балаларға арналған «Білім-инновация» лицей-интернатының 8 сынып оқушысы Бондарь Анастасия; ІІ дәрежелі дипломға дарынды балаларға арналған Абай атындағы №10 лицей-мектебінің 11 сынып оқушысы Каббасова Данагүл, Павлодар қ. №25 орта мектебінің 9 сынып оқушысы Тусупбекова Дамира, дарынды ер балаларға арналған «Білім-инновация» лицей-интернатының 9 сынып оқушысы Хунафия Бахдаулет, Ақтоғай ауданы Тіленшин орта мектебінің 9 сынып оқушысы Юрченко Татьяна, Май ауданы Ақшиман орта мектебінің 8 сынып оқушысы Карташов Артур; ІІІ дәрежелі дипломға Ақсу қ. мамандандырылған гимназиясының 8 сынып оқушысы Хаманай Асхат, Павлодар ауданы Ямышев орта мектебінің 11 сынып оқушысы Урдабеков Абылайхан, дарынды ер балаларға арналған «Білім-инновация» лицей-интернатының 7 сынып оқушысы Дәулетқан Нұр, Ақсу қ. Ақжол орта мектебінің 11 сынып оқушысы Жүнісхан Айтолған, дарынды балаларға арналған №3 гимназиясының 7 сынып оқушысы Лангольф Дарья, облыстық көп салалы дарынды балаларған арналған лицей-интернатының 8 сынып оқушысы Гребенкин Даниил, дарынды балаларға арналған №8 лицей-мектебінің 9 сынып оқушысы Соколова Екатерина, Баянауыл ауданы №2 орта мектебінің 10 сынып оқушысы Москвитина Аделина ие болды.

«Әнші-бұлбұлдар» бағыты бойынша І дәрежелі дипломды Екібастұз қ. №26 гимназия мектебінің 9 сынып оқушысы Еркеш Дилназ, Павлодар қ. №9 гимназия-мектебінің 7 сынып оқушысы Козолуп Алиса; ІІ дәрежелі дипломды Ертіс ауданы М.Горький орта мектебінің 10 сынып оқушысы Сакенов Адай, дарынды балаларға арналған Абай атындағы №10 лицей-мектебінің 7 сынып оқушысы Жанатова Әсем, Павлодар ауданы Чернорецк №1 орта мектебінің 11 сынып оқушысы Абикеев Жанат, Павлодар ауданы  Чернорецк №2 орта мектебінің 11 сынып оқушысы Барладим Анжела, Баянауыл ауданы №2 орта мектебінің 7 сынып оқушысы Штибен Диляра; ІІІ дәрежелі дипломды Ақсу қ. мамандандырылған гимназиясының 7 сынып оқушысы Алимжанов Алибек, Ы.Алтынсарина атындағы дарынды балаларға арналған облыстық қазақ гимназия-интернатының 8 сынып оқушысы Тлеубек Ерқанат, Павлодар қ. №25 орта мектебінің 9 сынып оқушысы Амангелді Диана, Май ауданы Көктөбе орта мектебінің 9 сынып оқушысы Абеуғали Айгерім, Ертіс ауданы №3 орта мектебінің 10 сынып оқушысы Липп Николай, Ақсу қ. №7 орта мектебінің 7 сынып оқушысы Романова Алина, Успен ауданы №2 орта мектебінің 8 сынып оқушысы Лисицина Елена иеленді.

 

«Жас ғалымдар» бағыты бойынша І дәрежелі дипломмен Ертіс ауданы №2 орта мектебінің 10 сынып оқушысы Базарбай Сания, дарынды балаларға арналған Абай атындағы №10 лицей-мектебінің 9 сынып оқушысы Толеубаева Айша, дарынды балаларға арналған №3 гимназиясының 7 сынып оқушылары Кадыркулова Алия, Агаева Арина; ІІ дәрежелі дипломмен Екібастұз қ. «Зерде» мамандандырылған мектебінің 8 сынып оқушылары Құдайбергенова Камила және Амантаева Зарина, облыстық көп салалы дарынды балаларға арналған лицей-интернатының 8 сынып оқушысы Қизат Мадина, «Жас дарын» мамандандырылған мектебінің 9 сынып оқушысы Жапалбай Аяжан, дарынды балаларға арналған №8 лицей-мектебінің 7 сынып оқушысы Алибаев Алексей; ІІІ дәрежелі дипломмен Ақсу мамандандырылған гимназиясының 8 сынып оқушылары Баяманова Аида, Құрмашева Дильназ, Качир ауданы Береговая орта мектебінің 9 сынып оқушысы Смагулова Гульмира, Екібастұз қ. №25 қазақ қыздар гимназиясының 9 сынып оқушысы Қайырбек Айнұр, дарынды ер балаларға арналған «Білім-инновация» лицей-интернатының 7 сынып оқушылары Иват Хуат, Хасенов Еркебұлан, дарынды балаларға арналған №8 лицей-мектебінің 7 сынып оқушысы Дроздова Милана марапатталды.

 «Жазушылар» сайысы бойынша І дәрежелі дипломға Екібастұз қ. №33 орта мектебінің 8 сынып оқушысы Жилина Лариса, дарынды балаларға арналған Абай атындағы №10 лицей-мектебінің 11 сынып оқушысы Мукатова Асель; ІІ дәрежелі дипломға Ақсу қ. №4 орта мектебінің 8 сынып оқушысы Ставрова Наталья, дарынды балаларға арналған №8 лицей-мектебінің 8 сынып оқушысы Мерзявко Катерина, «Жас дарын» мамандандырылған мектебінің 10 сынып оқушысы Мұхамеджан Аружан, Шарбақты ауданы Жанауыл орта мектебінің 9 сынып оқушысы Жанболат  Назерке; ІІІ дәрежелі дипломға облыстық көп салалы дарынды балаларға арналған лицей-интернатының 10 сынып оқушысы Евлоева Дэлия, дарынды балаларға арналған №8 лицей-мектебінің 10 сынып оқушысы Джабаева  Шейла, Ақсу қ. мамандандырылған гимназиясының 9 сынып оқушысы Жумабаева Дильнара, Екібастұз қ. «Зерде» мамандандырылған мектебінің 10 сынып оқушысы Амангелді Даниял, Павлодар ауданы Ефремовка орта мектебінің 8 сынып оқушысы Айгазинова Гаухар, облыстық көп салалы  дарынды балаларға арналған көптілді лицейінің 9 сынып оқушысы Алип Нұрмұхаметжан ие болды.

Дәстүр бойынша жеңімпаздарды дайындаған мұғалімдер Шушаева Лаззат Салиевна, Нұрмұхаметова Дана Жумажановна, Сағантаева Жанар Төлеубаевна, Шайкенова Асем Бейсенбековна, Көпеева Алия Камариденовна, Хайсина Клара Калиевна, Кабасова Мәншүк Мырзаевна, Слямбекова Карлыгаш Сайлаубековна, Дюсембаев Аскербек Култаевич, Туленова Жанар Жапаровна облыстық білім беру басқармасының грамоталарымен марапатталды.

2018 жылдың наурыз айында Алматы қаласында өткізілетін Х республикалық олимпиадаға облыстық кезеңінің жеңімпаздары жіберіледі.

 «Ертіс дарыны» өңірлік қосымша білім беру оқу-әдістемелік орталығы

 

Яркая победа павлодарцев на олимпиаде  по казахскому языку

По инициативе международного общественного фонда «Білім-инновация», согласно плану  работы управления образования, при поддержке управления по развитию языков Павлодарской области региональный учебно-методический центр дополнительного образования «Ертіс дарыны» 8 февраля  2018 года в областном лицее-интернате «Білім-инновация» для одаренных юношей провел областной этап Х республиканской олимпиады  «Жарқын болашақ» по казахскому языку для учащихся 7-11 классов   средних и специализированных образовательных учреждений области.

Олимпиада проведена по 5-ти направлениям: казахский язык и литература, выразительное чтение, вокал, научный проект, письменная творческая работа. Об участии в областном этапе олимпиады заявили 176 школьников области, в том числе 55 учащихся некоренной национальности. Из них 68 учащихся из сельских общеобразовательных школ, 84 — из специализированных школ для одаренных детей.

По итогам олимпиады І мест — 11, ІІ мест — 23, ІІІ мест — 32.

Победители и призеры олимпиады награждены специальными призами управления по развитию языков Павлодарской области.

Ежегодно организационный комитет олимпиады награждает памятными кубками «Тіл жанашыры» ученых, учителей, общественных деятелей, внесших вклад в развитие государственного языка в Павлодарской области. В этом году были отмечены Кокина Гульсара Зейноллаевна – заместитель руководителя управления по развитию языков Павлодарской области, Жайыкбаев Нурбол Канатбекулы – главный редактор областной газеты «Сарыарка самалы», Рамазан Баяр – директор лицея-интерната «Білім-инновация» для одаренных юношей.

По решению жюри в конкурсе «Тілші-әдебиетшілер» дипломом І степени награждены: Хуатбекқызы Айша, учащаяся 11 класса специализированной гимназии г.Аксу и Трофименко Александр, учащийся 10 класса гимназии №3 для одаренных детей; дипломом ІІ степени —  Разиева Сурайё, учащаяся 9 класса лицея-интерната «Білім-инновация» для одаренных девочек, Чжен Татьяна, учащаяся 11 класса школы-лицея №8 для одаренных детей, Камали Акерке, учащаяся 9 класса областного многопрофильного лицея-интерната для одаренных детей, Бауыржан Ақерке, учащаяся 11 класса специализированной школы «Жас дарын», Сахимзадинова Айсана, учащаяся 11 класса Жалтырской СОШ Майского района; дипломом ІІІ степени – Разиева Зухра, учащаяся 11 класса лицея-интерната «Білім-инновация» для одаренных девочек, Гончаренко Ирина, учащаяся 10 класса школы-лицея №1 г.Экибастуза для одаренных детей, Матвеева Светлана, учащаяся 9 класса Мичуринской СОШ Павлодарского района, Бакибай Толганай, учащаяся 11 класса учащийся 9 класса гимназии-интерната им. Ы.Алтынсарина, Кайкен Бибигуль, учащаяся 7  класса Есильбайской СОШ Щербактинского района, Талапбек Жаксылык, учащийся 11 класса областной военной школы-интерната.

В конкурсе «Сөз шеберлері» дипломом І степени награждены: Гумар Алишер, учащийся 9 класса школы-гимназии №26 г.Экибастуза, Бондарь Анастасия, учащаяся 8 класса лицея-интерната «Білім-инновация» для одаренных девочек; дипломом ІІ степени – Каббасова Данагуль, учащаяся 11 класса школы-лицея №10 имени Абая для одаренных детей, Тусупбекова Дамира, учащаяся 9 класса СОШ №25 г.Павлодара,  Кунафия Бахдаулет, учащийся 9 класса лицея-интерната «Білім-инновация» для одаренных юношей, Юрченко Татьяна, учащаяся 9 класса СОШ имени Тленшина Актогайского района, Карташов Артур, учащийся 8 класса Акшиманской СОШ Майского района; дипломом ІІІ степени –  Хаманай Асхат, учащийся 8 класса специализированной гимназии г.Аксу, Урдабеков Абылайхан, учащийся 11 класса Ямышевской СОШ Павлодарского района, Даулеткан Нур, учащийся 7 класса лицея-интерната «Білім-инновация» для одаренных юношей, Жунисхан Айтолган, учащаяся 11 класса Акжолской СОШ г.Аксу, Лангольф Дарья, учащаяся 7 класса гимназии №3 для одаренных детей, Гребенкин Даниил, учащийся 8 класса областного многопрофильного лицея-интерната для одаренных детей, Соколова Екатерина, учащаяся 9 класса школы-лицея №8 для одаренных детей, Москвитина Аделина, учащаяся 10 класса Баянаульской СОШ №2.

В конкурсе «Әнші-бұлбұлдар» дипломом  І степени награждены: Еркеш Дильназ, учащаяся 9 класса школы-гимназии №26 г.Экибастуза, Козолуп Алиса, учащаяся 7 класса школы-гимназии №9 г.Павлодара; дипломом ІІ степени – Сакенов Адай, учащийся 10 класса М.Горьковской СОШ Иртышского района, Жанатова Асем, учащаяся 7 класса школы-лицея №10 имени Абая для одаренных детей, Абикеев Жанат, учащийся 11 класса Чернорецкой СОШ №1 Павлодарского района, Барладим Анжела, учащаяся 11 класса Чернорецкой СОШ №2 Павлодарского района, Штибен Диляра, учащаяся 7 класса Баянаульской СОШ №2; дипломом ІІІ степени награждены – Алимжанов Алибек, учащийся 7 класса специализированной гимназии г.Аксу, Тлеубек Ерканат, учащийся 8 класса гимназии-интерната им.Ы.Алтынсарина для одаренных детей, Амангельды Диана, учащаяся 9 класса СОШ №25 г.Павлодара, Абеугали Айгерим, учащаяся 9 класса Коктюбинской СОШ Майского района, Липп Николай, учащийся 10 класса Иртышской СОШ №3, Романова Алина, учащаяся 7 класса СОШ №7 г.Аксу, Лисицина Елена, учащаяся 8 класса Успенской СОШ №2.

В конкурсе «Жас ғалымдар» дипломом І степени награждены: Кадыркулова Алия и Агаева Арина, учащиеся 7 класса гимназии №3 для одаренных детей, Базарбай Сания, учащаяся 10 класса Иртышской СОШ №2, Толеубаева Айша, учащаяся 9 класса школы-лицея №10 имени Абая для одаренных детей;  дипломом  ІІ степени – Алибаев Алексей, учащийся 7 класса школы-лицея №8 для одаренных детей, Кудайбергенова Камилла и Амантаева Зарина, учащиеся 8 класса специализированной школы «Зерде» г.Экибастуза, Кизат Мадина, учащаяся 8 класса областного многопрофильного лицея-интерната для одаренных детей, Жапалбай Аяжан и Балтан Назым, учащиеся 9 класса специализированной школы «Жас дарын»; дипломом ІІІ степени – Дроздова Милана, учащийся 7 класса школы-лицея №8 для одаренных детей, Баяманова Аида и Курмашева Дильназ, учащиеся специализированной гимназии г.Аксу, Смагулова Гульмира, учащаяся 9 класса Береговой СОШ Качирского района, Каирбек Айнур, учащаяся 9 класса казахской женской гимназии №25 г.Экибастуза, Иват Хуат и Хасенов Еркебулан, учащиеся 7 класса лицея-интерната «Білім-инновация»  для одаренных юношей.

В конкурсе «Жазушылар» дипломом І степени награждены: Мукатова Асель, учащаяся 11 класса школы-лицея №10 имени Абая для одаренных детей, Жилина Лариса, учащаяся 8 класса СОШ №33 г.Экибастуза; дипломом ІІ степени  – Мухаметжан Аружан, учащаяся 10 класса специализированной школы «Жас дарын», Жанболат Назерке, учащаяся 9 класса Жанаульской СОШ Щербактинского района, Ставрова Наталья, учащаяся 8 класса СОШ №4 г.Аксу, Мерзявко Катерина, учащаяся 8 класса школы-лицея №8 для одаренных детей; дипломом ІІІ степени  – Жумабаева Дильнара, учащаяся 9 класса специализированной гимназии г.Аксу, Амангельды Даниял, учащийся 9 класса специализированной школы «Зерде» г.Экибастуза, Айгазинова Гаухар, учащаяся 8 класса Ефремовской СОШ Павлодарского района, Алип Нурмухаметжан, учащийся 9 класса областного многопрофильного полиязычного лицея для одаренных детей, Евлоева Дэлия, учащаяся 10 класса областного многопрофильного лицея-интерната для одаренных детей, Джабаева Шейла, учащаяся 10 класса школы-лицея №8 для одаренных детей.

Традиционно учителя казахского языка и литературы, подготовившие победителей олимпиады, были отмечены грамотами управления образования Павлодарской области:  Слямбекова Қарлыгаш Сайлаубековна, Шушаева Лаззат Салиевна, Нурахметова Дана Жумажановна, Сагантаева Жанар Толеубаевна, Шайкенова Асем Бейсенбековна, Копеева Алия Камариденовна, Хайсина Клара Калиевна, Кабасова Маншук Мырзаевна, Дюсембаев Аскербек Култаевич, Туленова Жанар Жапаровна.

Павлодарскую область на Х республиканской олимпиаде в марте  2018 года в г.Алматы представят 11 учащихся, победители областного тура.

Региональный учебно-методический центр дополнительного образования «Ертіс дарыны»

 

 

       

 

 

 

Реклама

Categories: Все новости

Добавить комментарий